desteğe ihtiyacınız mı var

İletişim Numarasu
0(212) 273 30 20
Scor Lojistik Elleçleme

Elleçleme

Elleçleme;  malların asli nitelikleri ve teknik özellikleri değiştirilmeden birtakım işlemlere tabi tutulmasıdır.

Ürünlerin kontrollü olarak irsaliyesiyle beraber teslim alınması, rafa yerleştirilmesi, raftan adreslemesi ve müşteriden gelecek talep ve siparişe göre toplanması, ve sevkiyata hazır hale getirilmesidir. Depoda müşterinin istediği ürünlerle ilgili bir işlem yapılması gerekiyorsa, müşteri tarafından ürünle ilgili yapılması gereken değişikler belirtilir ve bu isteğe göre gereken elleçleme yapılır. Etiket değiştirme, barkod değiştirme kutu değiştirme gibi işlemler profesyonel olarak yapılmaktadır. Ters sezon ürünleri geldiğinde bu ürünlerin etiketlerinin çıkarılması, kağıt ve kutularının değiştirilmesi, müşterinin isteğine göre etiketin takılması, ürün tanımının yapılması gibi istekler profesyonel olarak karşılanır. Müşterilerin istedikleri yere, istedikleri şartlara göre elleçleme yapılarak ürün hazır hale getirilir.

Havalandırma, ayırma, kurutma, tozunu alma, basit temizlik faaliyetleri, paketleme tamiri, taşıma ve depolama esnasında uğranan hasarın basit faaliyetler olması şartıyla tamiri, taşıma için koruyucu örtü konması ve kaldırılması,
Taşıma sonrası eşyanın yeniden düzenlenmesi
Stok sayımı, örnek alma, sınıflandırma, eşyanın mekanik filtrelemesi ve tartılması
Paketleme, paketlerden çıkarma, paket değiştirme ve kaplara basitçe koyma, markaların, etiketlerin, mühürlerin, fiyat etiketlerinin veya benzer ayırt edici işaretlerin eklenmesi, çıkarılması veya değiştirilmesi

Gerekli prosedürlerin uygulanmasının ardından ambalajlama-barkodlama-paketleme-etiketleme işlemlerini içeren müşteri talepleri Scor Lojistik tarafından profesyonel bir şekilde yerine getirilir.

Tersine Lojistik

Özellikle son dönemde ön plana çıkan lojistik hizmetlerinden biri de terine lojistik hizmetleridir. Tersine lojistik; ürünlerin çeşitli nedenlere bağlı olarak tüketicilerden üretici firmalara geri gönderildiği sürecin yönetilmesini ifade eder. Ürünlerin geri çağrılması, yeniden kullanılamayacak olan ürünlerin yok edilmesi, arızalı ya da hatalı ürünlerin tamiri ve yenilenmesi, tekrar dağıtıma ya da satışa hazır hale getirilmesi ve geri dönüşüm faaliyetlerini kapsayan tersine lojistik birçok sektörde yönetilen önemli süreçler arasındadır.